(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

SimSon Schwalbe (Nr 6491505)

Marka i model:

Simson Schwalbe

Waga w kg (łączna):

80

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 841.00 km

Adres i termin nadania

Rumunia, Sălaj, Șimleu Silvaniei

Od 3 wrz 2020 do 6 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Karyntia, Maria Wörth

Od 7 wrz 2020 do 11 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na całkiem niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.