(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Simson Sr50 (Nr 7205028)

Waga
Sztuk
Simson Sr50
Długość
150 cm
80 kg
1
Łączna waga:
80 kg
Dystans
477 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Nowy Targ

Od 11 sty 2021 do 12 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Szprotawa

Od 11 sty 2021 do 31 sty 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż tylko na pozór. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.