(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

simson sr50 (Nr 8132940)

simson sr50
Waga
Sztuk
simson sr50
Długość
170 cm
80 kg
1
Łączna waga:
80 kg
Dystans
533 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Lower Silesian Voivodeship, Kopaszyn

Od 4 lis 2021 do 5 lis 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Nowa Wieś

Od 8 lis 2021 do 9 lis 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się dosyć nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - chociaż tylko złudnie. Właściwie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.