(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Sin raza (Nr 5743402)

Waga w kg (łączna):

11

Budżet zlecenia [€]:

200

Dystans: 1761.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Cox

5 cze 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Bruchsal

7 cze 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie schorowane ani zranione. Kiedy planujemy przetransportować psa, kota lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, kiedy posiadamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.