Sin raza (Nr 6072009)

Sin raza

Waga w kg (łączna):

2

Budżet zlecenia [€]:

50

Dystans: 414.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Lleida

Od 5 maj 2020 do 3 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Zumarraga

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku chore ani zranione. Kiedy zamierzamy przewieźć psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, gdy posiadamy należyty transporter. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.