Skoda (Nr 5206402)

Skoda

Marka i model:

Skoda Roomster

Waga w kg (łączna):

1400

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1714.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Friuli-Venezia Giulia, Tarvisio

Od 19 lip 2020 do 20 lip 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Πελοποννήσου, Δυτικής Ελλάδας Και Ιονίου, Πάτρα

Od 31 lip 2020 do 1 sie 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.