(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Skoda (Nr 5301738)

Skoda

Marka i model:

Skoda Fabia 1.0 Ts

Waga w kg (łączna):

1081

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3747.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Vigo

Od 13 sty 2020 do 18 sty 2020

Adres i termin dostawy

Rumunia, Sector 2, Bukareszt

Od 13 sty 2020 do 27 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.