(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Skoda (Nr 6375556)

Skoda

Marka i model:

SUV

Waga w kg (łączna):

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2331.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

10 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

17 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.