(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-09-07 13:30

skoda fabia

(Nr 2014826)
skoda  fabia

Marka i model:

skoda fabia

Waga w kg:

1100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3632.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tulcea, Rumunia

Termin elastyczny