(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2017-10-29 17:18

Skoda fabia

(Nr 2122077)

Marka i model:

Skoda fabia

Waga w kg (łączna):

1110.00

Budżet zlecenia [zł]:

35000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1026.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Łomża, 18-400, Polska

Od 21 lis 2017 do 23 lis 2017

Adres i termin dostawy

Elmshorn, 25337, Niemcy

Od 21 lis 2017 do 24 lis 2017