(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 22:33

Skoda Fabia

(Nr 2415072)
Skoda Fabia

Marka i model:

Skoda Fabia

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 489.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Tennenloher Straße, Norymberga, 90425, Niemcy

Od 27 lut 2018 do 28 lut 2018

Adres i termin dostawy

Kłodzko, Polska

Termin elastyczny