(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Skoda Fabia (Nr 4791156)

Skoda Fabia

Marka i model:

Skoda Fabia

Waga w kg (łączna):

1140.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 574.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Wolfsburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Ostrów Wielkopolski

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.