(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

skoda fabia (Nr 5370310)

Marka i model:

skoda fabia

Waga w kg (łączna):

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1182.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Hauts-De-France, Lille

24 mar 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Emilia-Romagna, Padova

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.