(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Skoda fabia (Nr 5726846)

Marka i model:

Skoda fabia

Waga w kg (łączna):

1000.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 562.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saara, Namborn

7 lut 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Saksonia, Bad Schlema

9 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.