Skoda Fabia (Nr 6470862)

Skoda Fabia
Waga Sztuk:
Skoda Fabia NJ (2014 - 2018) Hatchback
Długość
399 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1186 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1186 kg
Dystans 823 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 21 sie 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.