(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Skoda Fabia (Nr 6700938)

Skoda Fabia
Waga
Sztuk
Skoda Fabia 6Y [restyling] (2004 - 2007) Combi Familiar
Długość
423 cm
Szerokość
164 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1180 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1180 kg
Dystans
2120 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas

Od 28 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Vigo

Od 2 gru 2020 do 12 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.