(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Skoda Fabia (Nr 7560676)

Skoda Fabia
Waga
Sztuk
Skoda Fabia NJ (2014 - 2018) Hatchback
Długość
399 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1120 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1120 kg
Dystans
3725 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Katowice

Od 22 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Izrael, מחוז ירושלים, Jerozolima

Od 22 mar 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.