Skoda Fabia (Nr 7716520)

Skoda Fabia
Waga
Sztuk
Skoda Fabia NJ [restyling] (2018 - 2020) Hatchback
Długość
399 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1132 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1132 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Sallent

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Japonia, Prefektura Aichi, Nagoja

Od 5 lis 2021 do 7 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.