(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-03 13:34

Skoda Fabia 2 (Nr 2253276)

Marka i model:

Skoda Fabia 2

Waga w kg (łączna):

954.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 851.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Löhne, 32584, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Katowice, 80-758, Polska

Termin elastyczny