Skoda Felicia (Nr 6412460)

Skoda Felicia
Waga Sztuk:
Skoda Felicia 1 Gen. [restyling] (1998 - 2001) Combi Familiar
Długość
420 cm
Szerokość
163 cm
Wysokość
142 cm
ok. 1060 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1060 kg
Dystans 2210 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 17 gru 2020 do 24 gru 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.