Skoda Karok (Nr 5120850)

Skoda Karok

Marka i model:

Skoda

Waga w kg (łączna):

730.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1699.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Genewa, Genewa

15 lis 2019

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Porto

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.