Skoda Karoq (Nr 5397414)

Skoda Karoq

Marka i model:

skoda karoq

Waga w kg (łączna):

1600.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 543.00 km

Adres i termin nadania

Czechy, Kraj Karlowarski, Mariańskie Łaźnie

8 sty 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Fryburg Bryzgowijski

15 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.