skoda kodiaq (Nr 5682347)

skoda kodiaq

Marka i model:

skoda kodiaq

Waga w kg (łączna):

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4422.00 km

Adres i termin nadania

Finlandia, Uusimaa, Helsinki

15 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

6 cze 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.