(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Skoda Kodiaq (Nr 6176427)

Skoda Kodiaq

Marka i model:

Skoda Kodiaq

Waga w kg (łączna):

2

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5027.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

30 lip 2020

Adres i termin dostawy

Arabia Saudyjska, Mekka, Dżedda

30 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.