(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-05 14:30

Skoda Octavia

(Nr 2258600)
Skoda Octavia

Marka i model:

Skoda Octavia

Waga w kg (łączna):

1400.00

Dystans: 1312.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Heinsberg, 52525, Niemcy

Od 9 sty 2018 do 13 sty 2018

Adres i termin dostawy

Lublin, Polska

Od 16 sty 2018 do 19 sty 2018