(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 09:59

skoda octavia

(Nr 2415812)
skoda octavia

Marka i model:

skoda

Waga w kg (łączna):

1400.00

Dystans: 351.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Nowy Sącz, 33-304, Polska

Termin elastyczny