(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Skoda Octavia (Nr 4567485)

Skoda Octavia

Marka i model:

Skoda Octavia

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1334.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 12 sie 2019 do 31 sie 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Greater London, Londyn

Od 12 sie 2019 do 31 sie 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.