(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

skoda octavia (Nr 5165026)

skoda octavia

Marka i model:

skoda octavia

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

6

Dystans: 759.00 km

Adres i termin nadania

Czechy, Praga, Praga

Od 19 gru 2019 do 26 gru 2019

Adres i termin dostawy

Słowenia, Upravna Enota Koper / Unità Amministrativa Capodistria, Koper / Capodistria

Od 29 paź 2019 do 8 sty 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.