(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Skoda octavia (Nr 5570635)

Marka i model:

Skoda octavia

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 387.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Od 7 gru 2019 do 14 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Legnica

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.