Skoda Octavia (Nr 6606294)

Skoda Octavia
Waga Sztuk:
Skoda Octavia 3 Gen. (2013 - 2017) Combi Kombi 5-Türig
Długość
465 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1455 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1455 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Austria, Górna Austria, Ried Im Innkreis

30 paź 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Madeira, Funchal

30 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.