(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 13:22

Skoda Octavia 2 1.6tdi (Nr 2413444)

Skoda Octavia 2 1.6tdi

Marka i model:

Skoda Octavia kombi

Waga w kg (łączna):

1600.00

Budżet zlecenia [zł]:

15000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1631.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Dorset Road, Londyn, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bierna, 34-325, Polska

Termin elastyczny