(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 11:28

skoda octavia 2015

(Nr 2407748)
skoda octavia 2015

Marka i model:

skoda octavia

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 747.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Strykowska, Łódź, 91-610, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hamburg, Niemcy

Termin elastyczny