(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 21:39

Skoda octavia 3 kombi

(Nr 2648500)
Skoda octavia 3 kombi

Marka i model:

Skoda octavia

Waga w kg (łączna):

1650.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1972.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Dublin, Irlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wrocław, 40-203, Polska

Termin elastyczny