(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-06-27 18:13

Skoda Octavia combi

(Nr 1875017)
Skoda Octavia combi

Dystans: 436.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (2)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada pamiętać także, właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Dartford, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Waalwijk, Holandia

Termin elastyczny