(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-05 10:19

Skoda Octavia kombi

(Nr 2257696)
Skoda Octavia kombi

Marka i model:

Skoda Octavia kombi

Waga w kg (łączna):

1500.00

Dystans: 699.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Bautavej, Aarhus, 8210, Dania

Od 5 sty 2018 do 6 lut 2018

Adres i termin dostawy

aleja Wyzwolenia, Szczecin, 71-435, Polska

Termin elastyczny