(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-28 17:15

Skoda Octavia kombi

(Nr 2641484)
Skoda Octavia kombi

Marka i model:

Skoda Octavia

Waga w kg (łączna):

1600.00

Dystans: 1185.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Brühl, 50321, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szydłowiec, 26-500, Polska

Termin elastyczny