(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 13:50

skoda octavia Koszalin - Koszalin

(Nr 2646796)
skoda octavia Koszalin - Koszalin

Marka i model:

skoda octavia

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

50

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 3.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Wojska Polskiego, Koszalin, 75-707, Polska

30 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Diamentowa, Koszalin, 75-736, Polska

30 kwi 2018