(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 01:01

skoda octawia

(Nr 2648876)
skoda octawia

Marka i model:

skoda octavia

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 382.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się często, jak kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Schönefeld, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bydgoszcz, Polska

Termin elastyczny