(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-01 10:20

Skoda Oktavia

(Nr 2341036)
Skoda Oktavia

Marka i model:

Skoda Oktavia

Waga w kg (łączna):

1310.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1032.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Recklinghausen, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Goleszów, 43-440, Polska

Termin elastyczny