Skoda Rapid (Nr 6707726)

Skoda Rapid
Waga Sztuk:
Skoda Rapid 3 Gen. (2012 - 2017) Liftback
Długość
448 cm
Szerokość
170 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1285 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1285 kg
Dystans 4041 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Walencja

30 paź 2020

Adres i termin dostawy

Senegal, Dakar, Dakar

30 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.