Skoda Roomster (Nr 6540716)

Skoda Roomster
Waga Sztuk:
Skoda Roomster 1 Gen. (2006 - 2010) Minivan 5-Puertas
Długość
420 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
160 cm
ok. 1320 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1320 kg
Dystans: 1986 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Estremadura, Badajoz

Od 14 wrz 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Brabancja Północna, Tilburg

Od 19 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.