(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-31 14:37

Skoda Superb

(Nr 2339052)
Skoda Superb

Marka i model:

Skoda Superb

Waga w kg (łączna):

1650.00

Dystans: 1635.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Rueil-Malmaison, 92500, Francja

Od 31 sty 2018 do 2 lut 2018

Adres i termin dostawy

Ciechanów, 06-400, Polska

Termin elastyczny