(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 12:38

skoda superb

(Nr 2416616)
skoda superb

Marka i model:

skoda superb 2.0 petrol

Waga w kg (łączna):

1525.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 60.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Botley Road, Southampton, SO19 0NL, Wielka Brytania

1 mar 2018

Adres i termin dostawy

Wimborne St Giles, BH21 5NE, Wielka Brytania

Termin elastyczny