Skoda Superb (Nr 7556133)

Skoda Superb
Waga
Sztuk
Skoda Superb 3 Gen. (2015 - 2020) Liftback
Długość
486 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1505 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1505 kg
Dystans
4403 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 25 mar 2021 do 20 cze 2021

Adres i termin dostawy

Egipt, Prowincja Aleksandria, Aleksandria

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.