(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Skoda Superb (Nr 7582438)

Skoda Superb
Waga
Sztuk
Skoda Superb 3 Gen. (2015 - 2020) Liftback
Długość
486 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1505 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1505 kg
Dystans
2372 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Norte, Maia

20 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Friuli-Wenecja Julijska, Triest

Od 27 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.