(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Skoda Superb 1 (Nr 6198012)

Skoda Superb 1

Marka i model:

Skoda Superb 1

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [zł]:

1100

Liczba sztuk:

1

Dystans: 956.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Limburg, Ven-Zelderheide

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Licheń Stary

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.