(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 16:54

Skoda yeti (Nr 2650592)

Skoda yeti

Marka i model:

Skoda yeti

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Dystans: 1494.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Rzym, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dzierżoniów, Polska

Termin elastyczny