(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-26 18:08

Skoda yeti (Nr 2753540)

Skoda yeti

Marka i model:

Skoda yeti

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 831.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Alicante/Alacant, 03003, Hiszpania

29 maj 2018

Adres i termin dostawy

Santander, Hiszpania

31 maj 2018