(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Skoda Yeti x 1, Citroen DS3 x 1 (Nr 6651217)

Waga Sztuk
Skoda Yeti 1 Gen. [restyling] (2013 - 2018) Crossover 5-Drzwiowy
Długość
422 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
169 cm
ok. 1560 kg
1
Sprawny*:
Tak
Citroen DS3 1 Gen. (2010 - 2014) Hatchback
Długość
394 cm
Szerokość
171 cm
Wysokość
145 cm
ok. 1165 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2725 kg
Dystans 1633 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Buckinghamshire, Aylesbury

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Lębork

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru auta.