(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

skrzynia (Nr 7573739)

skrzynia
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
skrzynia
200 x 200 x 220 cm
400 kg
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
400 kg
Dystans
216 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Chocznia

Od 22 mar 2021 do 23 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Bełchatów

Od 23 mar 2021 do 28 mar 2021


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zajęcie fragmentu przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli mamy do przewiezienia drobny towar, który nie wymaga zagospodarowania pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zajęcia całej powierzchni, wtedy wzięcie takiego wariantu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest właściwe. 


Do ciężarówek używanych w przewozie LTL kwalifikuje się auta, których ciężar jest większy niż 3,5 t. oraz pozostałe samochody spełniające wymagania ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki klasa: firanka i furgon. Typ samochodu ciężarowego wypadałoby aby był przystosowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów przewozu ładunku w ramach LTL, kluczowe są jego parametry – waga i wielkość. Wypada również dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, powinno się opisać opakowanie. Kluczowa jest także informacja w sprawie usługi – czy obejmuje wyłącznie transport, czy także załadunek oraz wyładunek. Znaczącą daną jest również termin zrealizowania transportu.

Ładunki przewożone w zakresie LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, paczki, maszyny, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego przewozem całonaczepowym.